Aby chronić swoje konto i samego siebie, musisz także chronić swój komputer. Poniżej znajdziesz najlepsze metody na zapewnienie bezpieczeństwa Twojego komputera:
  • Pomyśl o zainstalowaniu program antywirusowego. Programy antywirusowe pomagają walczyć z wirusami komputerowymi. Po zainstalowaniu programu antywirusowego musisz go również aktualizować, aby mógł on wykryć nowe formy wirusów, które pojawiają się każdego dnia. Sprawdzaj więc często stronę producenta programu w poszukiwaniu aktualizacji. Od Ciebie zależy, czy wolisz kupić program i w razie konieczności odnawiać subskrypcję, czy pobrać program za darmo. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o aktualizacjach zabezpieczeń.
  • Nie otwieraj wiadomości e-mailowych od nieznanych nadawców lub podejrzanych załączników. Wiele wirusów ma postać załączników do e-maili i rozprzestrzenia się, gdy tylko otworzysz załącznik. Najlepiej nie otwierać załączników, których się nie spodziewasz.
  • Włącz opcję blokowania wyskakujących okienek. Większość okienek tworzą firmy reklamowe, aby sprzedać swoje produkty, ale okienka mogą również zawierać złośliwe lub niebezpieczne kody, które infekują Twój system. Opcja blokowania może powstrzymać wyskakiwanie części lub wszystkich okienek.
  • Aktualizuj swoją przeglądarkę. Producent Twojej przeglądarki aktualizuje zabezpieczenia i funkcje, które pomogą chronić komputer.
  • Zainstaluj zaporę sieciową. Program zapory może powiadomić Cię o podejrzanej aktywności, jeśli wirus lub robak próbuje połączyć się z Twoim komputerem. Może również blokować wirusy, robaki oraz powstrzymywać hakerów przed instalowaniem potencjalnie szkodliwych programów na Twoim komputerze.
  • Wyczyść pamięć podręczną oraz historię przeglądarki. Większość przeglądarek przechowuje informacje o odwiedzanych przez Ciebie stronach, danych wprowadzonych na stronach, takich jak nazwisko, adres czy hasło. Choć wygodnie jest mieć te informacje wpisane przy powrocie na stronę, dobrze jest często usuwać część z nich lub wszystkie, aby chronić prywatność.